Którzy znani piłkarze ukończyli studia?

pilkarze-studia

Stereotyp, który panuje na temat piłkarzy jest taki, że są to sportowcy, którzy poświęcili wszystko by osiągnąć wysoki poziom. Jak mantrę przywołuje się przykład Wojciecha Kowalczyka, legendarnego napastnika warszawskiej Legii który ukończył ledwie parę klas szkoły podstawowej. Okazuje się jednak, że znajdzie się pokaźne grono piłkarzy, którzy nie tylko osiągnęli piłkarski szczyt, lecz ponadto zdobyli cenne wykształcenie wyższe.

Którzy zagraniczni piłkarze mogą poszczycić się wykształceniem wyższym?

Rumun Adrian Mutu to piłkarz niezwykły, który pomimo wyjątkowego talentu nie zdobył piłkarskich szczytów. Wychowanek Arges Pitesti przez lata prezentował się z dobrej strony na europejskich boiskach, był w Interze Mediolan, Juventusie Turyn, ACF Fiorentinie, londyńskiej Chelsea jednak w żadnym z tych miejsc nie był głównym ogniwem. Krnąbrny zawodnik, który miał problemy z prawem o dziwo studiował prawo. Fakt, że zawodnik ten podjął tak wymagające studia nie ochronił go jednak przed życiowymi turbulencjami oraz licznymi skandalami, z których najpoważniejszy tyczył się przyłapania gwiazdora na odurzaniu się przy użyciu kokainy. Wydział prawa ukończyli Guglielmo Stendardo oraz Michele Arcari, solidni ligowcy na codzień broniący barw klubów włoskiej Serie A.

Włoch Giorgio Chiellini ukończył Uniwersytet Turyński, pracę magisterską defensor Squadra d’Azzura ekonomii, ponadto ten twardy zawodnik w hołdzie swojemu mentorowi wydał książkę ’ Czarno- biały anioł. Mój nauczyciel nazywał się Scirea’.

Japończyk Yuto Nagatomo który z powodzeniem bronił barw Interu Mediolan oraz Galatasaray Stambuł może pochwalić się uzyskaniem magisterki z ekonomii.

Czy polscy zawodnicy mogą poszczycić się wykształceniem wyższym?

Stanisław Terlecki to jeden z najlepszych polskich zawodników lat 80. XXw. Piłkarz ten zawsze miał swoje zdanie, co ważne na boisku prezentował bardzo wysoki poziom. Pasja do piłki nożnej udzieliła się jego synowi, Maciejowi, który w wieku juniorskim terminował w słynnym belgijskim Anderlechcie. Warto wiedzieć, że Stanisław Terlecki ukończył historię na Uniwersytecie Łódzkim, zaś tytuł pracy dyplomowej brzmiał ’ Kodeks rycerski w XIV-wiecznej Polsce’.

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski który właśnie przeszedł z Bayernu Monachium do FC Barcelony studiował systemem bolońskim. Piłkarz ten najpierw obronił licencjat, następnie zaś pracę magisterską. Pracę licencjacką Robert Lewandowski obronił w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie mieszczącej się w stolicy. Tematem pracy było 'RL9. Droga do sławy’. Eks piłkarz Borussii Dortmund nie pisał o sobie, lecz o zawodniku Robercie Lewandowskim w trzeciej osobie. Tematem pracy magisterskiej której bronił Robert Lewandowski była rozprawa o analizie składu ciała i wydolności tlenowej studentów Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie.

Grzegorz Krychowiak jeden z liderów kadry ukończył studia na Uniwersytecie w Lyonie. Defensywny pomocnik reprezentacji Polski ukończył kierunek organizacja klubów sportowych, który jest zbieżny względem planów które zawodnik ma po zakończeniu kariery piłkarskiej. Niniejsze przykłady pokazują, że można godzić zdobywanie wykształcenia z grą na wysokim, europejskim poziomie.

BETFAN sp z o. o. to legalne zakłady internetowe, ponieważ firma posiada licencję Ministra Finansów. Granie u bukmacherów bez licencji jest nielegalne i grozi karą. Sam hazard zawsze wiąże się z ryzykiem.

Recommended Articles