ZAJĘCIA KLINICZNE W SAMODZIELNYM PUBLICZNYM SZPITALU KLINICZNYM W OTWOCKU

ZAJĘCIA KLINICZNE W SAMODZIELNYM PUBLICZNYM SZPITALU KLINICZNYM im. prof. ADAMA GRUCY CENTRUM MEDYCZNE KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO W OTWOCKU
Praktyki kliniczne w renomowanych placówkach medycznych to gwarancja zdobycia najlepszych kwalifikacji, wiedzy teoretycznej oraz praktycznej przez studentów Wyższej Szkoły Mazowieckiej.

Dzięki zawartym porozumieniom studenci naszej Uczelni będą mogli odbywać zajęcia kliniczne i praktyki zawodowe z chirurgii i traumatologii  w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Adama Grucy – Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Otwocku.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy w Otwocku, jest  jednym z najlepszych wysokospecjalistycznych ośrodków urazowo – ortopedycznych w Polsce. Co roku hospitalizowanych jest blisko 11.000 pacjentów, z czego 18% stanowią pacjenci z endoprotezoplastyką stawów biodrowych i kolanowych. Jako jedyny szpital w Polsce posiada Oddział Uszkodzeń i Patologii Miednicy oraz Oddział Gruźlicy Kostno – Stawowej. Klinika Ortopedii  ma cztery samodzielne, niezależne kliniki, sprofilowane kierunkowo. W Klinice Ortopedii, obejmującej oddziały II, VI, VII, XI i XII kierownictwo pełni prof. dr hab. med. Wojciech Marczyński – chirurg, ortopeda, traumatolog.

Wykładowców 62

BIULETYN INFORMACYJNY