Zajęcia praktyczne z geriatrii i opieki paliatywnej dla studentów WSM w Domu Pomocy Społecznej w Brwinowie

Wyższa Szkoła Mazowiecka podpisała umowę z Domem Pomocy Społecznej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Brwinowie, na mocy której studenci kierunku Fizjoterapia i Pielęgniarstwo będą mogli odbywać zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe z geriatrii i opieki paliatywnej.

Placówka  w Brwinowie działa na zlecenie Powiatu Pruszkowskiego. Dom przeznaczony jest dla 50 osób i zapewnia profesjonalną, całodobową opiekę niepełnosprawnym intelektualnie dorosłym oraz dzieciom i młodzieży.

Opieka geriatryczna to  profilaktyka, diagnozowanie i leczenie chorób wieku podeszłego, do których często zalicza się osteoporozę, zwyrodnienie stawów czy cukrzycę. Dzięki fachowej opiece geriatrycznej jesień życia ma szansę stać się drugą młodością.