Współpraca z Fundacją Psychoonkologii i Promocji Zdrowia OGRÓD NADZIEI

Wydział Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Mazowieckiej rozpoczął współpracę z Fundacją Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei powstała w 2004 r., aby stworzyć przestrzeń, w której osoby chore onkologicznie i ich bliscy, znaleźliby pomoc psychologiczną i wsparcie w trudnym czasie choroby i leczenia. To organizacja pożytku publicznego, która uczy, jak przyjmować leczenie onkologiczne, aby było skuteczne. Uczy osoby chore, jak mogą odzyskać poczucie kontroli nad swoim życiem i przejąć dużą część odpowiedzialności za swoje zdrowie, rozwijając aktywną, zaangażowaną postawę w procesie zdrowienia.

Wydział Nauk Medycznych WSM i Fundacja  „Ogród Nadziei” będą wspólnie prowadzić działania o charakterze edukacji oraz profilaktyki i promocja zdrowia, a także organizować wspólne spotkania, konferencje oraz szkolenia służące wymianie myśli i doświadczeń związanych z psychoonkologią oraz z  działalnością organizacji pozarządowych.

Jednym z wspólnych przedsięwzięć będzie organizacja w dniu 03 lutego 2017 r., w naszej Uczelni  Dnia Otwartego w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem. W tym dniu odbędą się na Uczelni otwarte warsztaty i wykłady.

Szczegóły obchodów Dnia Otwartego w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem już wkrótce.