PAULINA WOŹNIAK – studentka Fizjoterapii

Nie święci garnki lepią” – mówi Paulina Woźniak studentka I roku studiów II stopnia, kierunku Fizjoterapia, wiceprezes Polskiej Federacji Tang Soo, mistrzyni świata, Europy, Polski.

Paulina Woźniak jest studentką III roku stacjonarnych studiów licencjackich, kierunku Fizjoterapia. Aktualnie posiada stopień 1 DAN ( czarny pas) i jest jedną z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodniczek Polskiej Federacji Tang Soo Do.

Sporty walki uprawia od 2008 roku a od marca 2010 jest członkiem Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do. Paulina jest Mistrzynią Świata Tang Soo Do 2011 z Walii, Mistrzynią Europy Tae Kwon – Do International 2012 z Wieliczki, Mistrzynią Polski Kickboxingu Pointfighting Juniorek 2012, Wicemistrzynią Polski Kickboxingu Juniorek Light Contact 2012, wielokrotną Mistrzynią Polski Juniorek i Seniorek Tang Soo Do, Taekwondo i UFR. Wygrała też kilka turniejów Grand Champion (bez podziału na kategorie), wielokrotnie wywalczyła tytuły najlepszej zawodniczki, zdobywała też tytuły „Studentki Roku” w Polskiej Federacji Tang Soo.

Paulina była gościem audycji „Nie święci garnki lepią” w Radio Plus Radom:

paulina-wozniak-zdj-nr-2

Tang Soo Do – koreańska sztuka walki znana na Zachodzie. W Polsce uprawiana od 2001. Nazwa tej sztuki walki oznacza „chińską sztukę walki rękami” (Tang – nazwa jednej z dynastii Chin, w języku koreańskim słowo to oznacza „chiński”, su – ręka, cios obrona, do – droga, sztuka, sposób życia.
Całość oznacza „droga ręki dynastii Tang” albo „droga chińskiej ręki”.