MAGDALENA MRÓZ – studentka III roku Fizjoterapii

Sport to jej największa i jedyna miłość, a sala treningowa to jej drugi dom – Magdalena Mróz, studentka III roku Fizjoterapii Wydziału Nauk Medycznych. Instruktor kulturystyki i trx, specjalista siłowy, trener Muay Thai.

Jako członek Polskiej Kadry Tajskiego Boksu Magdalena regularnie startuje w zawodach, zarówno na skale krajową, jak i międzynarodową.

Jej największym osiągnięciem do tej pory jest Wicemistrzostwo Polski i Mistrzostwo Europy Muay Thai.

Muay Thai – sztuka walki wywodząca się z południowej Azji. Narodowy sport Tajlandii, który ma swoje bardzo znaczące miejsce w życiu tego społeczeństwa. Sztuka walki nie jest czystą erupcją agresji, której celem jest całkowite zniszczenie przeciwnika. Przeciwnie, wiele uwagi poświęca się znaczeniu honoru i pielęgnacji cech charakteru, które nastawione są na szacunek dla drugiego człowieka. Przede wszystkim oczekuje się od adepta Muay-Thai panowania nad emocjami, hartu ducha, odwagi i bezwzględnego szacunku dla rywala. Celem walki nie jest wygrana, ale przezwyciężenie swoich ograniczeń, które walka ujawnia. Walczyć z pełnym oddaniem i ulec silniejszemu nie jest dla zawodnika haniebne. Walczyć jednak bez serca znaczy tyle, co bycie człowiekiem pozbawionym honoru. Świat MuayThai jest światem bardzo rycerskim.

siatka-150x150W legendzie Muay Thai odwaga i świetna technika, wola walki i duch rycerskiej rywalizacji połączona została z przekonaniem o niezwykłej wręcz skuteczności tej sztuki walki. Niemały wpływ na to miały organizowane pojedynki pomiędzy reprezentantami różnych stylów a bokserami tajlandzkimi.