ARKADIUSZ JAKUBCZYK

Arkadiusz Jakubczyk – Absolwent Wydziału Nauk Medycznych, Kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkoły Mazowieckiej. Tytuł licencjata Fizjoterapii uzyskał w 2016 roku.

„Masażem w różnych odmianach zajmuję się ponad 20 lat. Ukończyłem profesjonalny kurs terapii manualnej Metodą Lewita. W 2000 r. poznałem i zacząłem stosować Terapię czaszkowo-krzyżową, która w ciągu ostatnich lat stała się  jedną z najszybciej rozwijających się metod leczniczych. Pacjenci, niezależnie od wieku i dolegliwości, zauważają u siebie poprawę zdrowia, co powoduje, że z leczenia korzysta coraz większa liczba osób. Jej twórcą jest William G. Sutherland, natomiast jej biodynamiczne podejście rozwijali tacy terapeuci jak James Jealous, Rollin Becker oraz Franklyn Sills.

Decyzję o rozpoczęciu studiów w WSM na kierunku Fizjoterapia  podjąłem po tym, jak zrozumiałem, że regulacje prawne dotyczące rynku usług zdrowotnych są tylko kwestią czasu. Trwały intensywne prace nad projektem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Początkową motywacją była tylko chęć utrzymania się w zawodzie, co przy nadchodzącej zmianie prawa nie było takie oczywiste.

Co dały mi studia? Odpowiedź wydaje się oczywista. Zdobyłem mnóstwo nowych, wartościowych informacji zawodowych, pogłębiłem wiedzę już posiadaną i co dla mnie najważniejsze zyskałem szerszą perspektywę. Kiedy pracuje się wykorzystując jakąś określoną metodę np. TCK, naturalną staje się „wąska” specjalizacja a dzięki studiom dostrzegłem nowe możliwości w stosowaniu dotychczasowych technik. Pojawił się również głód wiedzy czyli krótko mówiąc potrzeba kontynuowania nauki”.

Szczegóły www.facebook.com/biorezonans