BIERZEMY UDZIAŁ W AKCJI SZLACHETNA PACZKA!

W tym roku pomagamy rodzinie PANI GRAŻYNY i PANA JANUSZA Pani Grażyna (58 l.) przez długie lata pracowała jako kelnerka a kiedy straciła pracę, zajmowała się domem. Pan Janusz (58 l.) pracując jako budowlaniec zapewniał odpowiedni byt swojej rodzinie. Wszystko zmieniło się kiedy kilka lat temu wykryto u Pana Janusza tętniaka. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia nie mógł on kontynuować pracy. Wtedy też żona musiała dodatkowo wspierać męża w codziennych obowiązkach domowych. Kasia (23 l.) najmłodsza córka Pani Grażyny i Pana Janusza choruje na depresję. Na co dzień Rodzinie musi wystarczyć niewielka suma zasiłku Pana Janusza i Kasi, który pozwala zaspokoić jedynie podstawowe potrzeby.
Po odliczeniu miesięcznych kosztów utrzymania mieszkania i wydatków na leki na jedną osobę zostaje ok.190 złotych.
Mimo trudności członkowie rodziny są dla siebie oparciem. Pani Grażyna wspiera męża, dba o dom i ogród. Widzi siebie w pracy ze starszymi ludźmi. Pan Janusz jest „złotą rączką”, ale stan zdrowia pozwala mu wykonywać tylko lekkie prace. Wielką radość daje mu hodowla gołębi.
Kasia pasjonuje się fotografią i w tym kierunku pragnie się rozwijać.
Rodzinie najbardziej przydałaby się odzież na zimę i środki czystości, na które, ze względu na małą kwotę jaką dysponuje rodzina, po prostu ich nie stać. Pani Grażyna marzy także o lodówce, gdyż ta, którą posiadają wkrótce przestanie działać.
Potrzeby rodziny:
Żywność: Podstawowe produkty żywnościowe: kasza, makaron, olej.
Środki czystości: Proszek do prania.
Odzież i obuwie: Damska kurtka zimowa (czarna lub granatowa, rozmiar XL), damskie kozaki (czarne lub brązowe, rozmiar 40).
Ciepła odzież zimowa damska i męska.
Sprzęt gospodarstwa domowego: lodówka.
Inne: piła spalinowa, siekiera (Pan Janusz musi ciąć drewno na opał).

Mamy nadzieję, że dzięki społeczności naszej Uczelni Święta Bożego Narodzenia przyniosą radość i nadzieję rodzinie Pani Grażyny i Pana Janusza.

Koło Naukowe Fizjoterapeutów Wyższej Szkoły Mazowieckiej – koordynator akcji SZLACHETNA PACZKA w WSM.

Wykładowców 62

• #mazowieckauczelniamedyczna #szkoła#uczelniamedyczna #science #konferencja #VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa# Myśl Rehabilitacyjna Prof. Andrzeja Seyfrieda pod tytułem Miednica człowieka - spojrzenie wieloaspektowe#fizjoterapia #fizjoterapeuta #fizjoterapeutka #dodzieła💪#masaż
  • mazowieckauczelniamedyczna#nauka #szkoła #fizjoterapia #fizjoterapeuta #fizjio #fizjoterapeuta #pielegniarka #pielegniarstwo💉#uczelniamedyczna#
  • #mazowieckauczelniamedyczna# uczelnia# pielęgniarstwo #nauka#szkoła#fun#studiujznami#nowekierunki#nowewyzwania #uczelniamedyczna #fizjoterapia #